Rower

Rower to symbol męski, aktywny, związany z energią Yang.

Rower mówi o sile woli i wytrzymałości. O panowaniu nad ciałem, pożądaniem, pragnieniami i zaprzęgnięciu ich do pracy nad sobą – w celu osiągnięcia wyższych celów.

Napędzany siłą mięśni traktuje o pokonywaniu trudności dzięki własnej wytrwałości i determinacji. Poruszany za pomocą nóg mówi o umiejętności wyznaczania sobie celów i kierunków, w których chcemy się rozwijać. Sprzyja podejmowaniu decyzji i konsekwentnej realizacji.

Rower pomaga przemieszczać się z miejsca na miejsce. Pojawiając się w snach mówi o osiągnięciu wewnętrznej satysfakcji, osiąganiu upragnionego stanu uczuciowego, emocjonalnego, intelektualnego, duchowego. Umożliwia zmianę miejsca pobytu, czyli obecnego stanu ducha na taki, który nam odpowiada.

Pedałowanie – synchronizacja półkul, to znaczy marzeń z realnymi możliwościami.

Rowerem pokonujemy krótsze trasy i jesteśmy na nich zdani tylko na siebie – wskazuje na dojrzałość, którą osiągamy przez własną mądrość i dyscyplinę, siłę i wytrzymałość. Nie zaś przez okoliczności zewnętrzne.

Poprzez pozycję jaką się przyjmuje jadąc na nim – często wiąże się z seksualnością.

Rower – poszczególne znaczenia:

Widzieć dziecinny rowerek lub jeździć na nim – twoje ambicje są spełniane w dziecinny, infantylny sposób. Naucz się rozsądniej podejmować decyzje, rzetelnie i realistycznie oceniać sytuację i w dojrzały sposób dążyć do osiągania celów. Obrana strategia jest zdana na niepowodzenie, ponieważ bujasz w obłokach i żywisz się fantazjami. Skłania do realizmu.

Jeździć na rowerze – osiągać dojrzałość i wewnętrzne rozeznanie czego chcemy, co nam służy a co nie. Wskazuje na zrównoważenie (zachowanie równowagi), moc, stabilność.

Radosna jazda na rowerze – może mówić o przelotnej miłości, radosnych chwilach, a także przyjemnościach alkowy.

Tak jak prowadzisz rower, tak poruszasz się przez życie. Jeśli prowadzisz pewnie, lekko – to osiąganie danego celu nie sprawia dużego trudu, możesz spodziewać się sukcesu. Jeśli ciężko ci się prowadzi, wówczas spodziewaj się trudności, które jednak przezwyciężysz, jeśli nie zejdziesz z roweru (nie poddasz się trudnościom).

Kolor roweru i jego stan mówi o sposobie w jaki osiągamy obrane cele (uczuciowe, zawodowe), otoczenie mówi o sferze z jaką są związane, okoliczności wskazują na zdarzenia wokół osiąganego celu.

Jeśli jedziesz z kimś – kieruje wami wspólne pragnienie, chęć, motywacja.

Jeśli ktoś wiezie cię na rowerze – ta osoba motywuje cię i wspomaga w osiągnięciu harmonii, stabilizacji, sięgnięciu po własną moc.

Lecz jeżeli robi to wbrew tobie – uważaj na tyranów i dyktatorów, którzy zmuszą cię do robienia czegoś wbrew sobie.

Łączy się z tarotową kartą Równowagi i Mocy, także przez szybkość i zmianę – z Kołem Fortuny, z symboliką konia, stóp i nóg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *