Sny prorocze

Sny prorocze


Sny prorocze mogą mieć różną naturę. Najczęściej wyprzedzają zdarzenia następnego dnia lub kilku dni. Zdarzają się też takie, które zapowiadają (najczęściej ważne, graniczne) wydarzenia, których będziemy częścią, a musimy na nie czekać dłuższy czas: pół roku, rok, dwa lata. Jeszcze innymi są sny prorocze nie dotyczące naszego indywidualnego życia, a informujące o zdarzeniach z życia społecznego, ilustrujące wydarzenia gromkie i naładowane emocjami jak katastrofy lotnicze, katastrofy naturalne, pandemia, ataki terrorystyczne, wydarzenia polityczne.

Sen proroczy – przykład snu i jego tłumaczenie.

Czy to sen proroczy?

Często chcemy wiedzieć, czy był to “zwykły sen”, czy nasza nieświadomość pokazała prorocze obrazy? Chcemy znać odpowiedź na pytanie, czy sen ujawnił jakiś obawy lub nadzieje, czy wskazał obiektywną przyszłość?

Na te pytania można z dużym prawdopodobieństwem odpowiedzieć prawidłowo. Natura nieświadomości jest co prawda niezgłębiona – gromadzi ona przeszłość i przyszłość, myśli i iluzje, emocje i uczucia, gromadzi informacje o przeszłych wydarzeniach oraz przeznaczeniu, tych punktach życia, przez które musimy przejść – jednak istnieją wytyczne, mogące świadczyć o tym, że wyśniony sen jest proroczy.

Sny ujawniające najbliższą przyszłość:

 • sen taki śni się tuż przed porannym wybudzeniem, pamiętamy go dokładnie
 • jest krótki, pokazuje jakiś urywek zdarzenia, wymianę zdań, spotkanie, kłótnię, nie jest rozbudowany, to jakby jeden obraz z jednym wątkiem
 • po obudzeniu czujemy wyraźnie emocję ze snu

Sny ujawniające dalszą przyszłość:

 • mogą występować w nich osoby przewidujące przyszłość, wróżki, lekarze diagnozujący nasze zdrowie, sesje tarota, wizje nieba i zjawisk atmosferycznych takie jak księżyc-e, słońce-a, gwiazda-y, tornada, potopy, wichury, burze
 • są bardzo mocno naładowane emocjami, intrygują, mówią o czymś, co na dzień dzisiejszy jest niezrozumiałe albo w ogóle nie stanowi przedmiotu naszych rozważań
 • są dwuznaczne, archetypowe lub mocno symboliczne
 • zawierają w sobie jakąś radę, przekaz, wskazówkę, czasem wskazują na datę
 • są skomplikowane, nawiązują głęboko do wydarzeń, jakości naszego życia
 • czujemy, że mają ważny przekaz, ten sen głęboko zapada nam w pamięci, często do niego wracamy

Sny przedstawiające rzeczywistość poza nami:

 • przedstawiają jakąś katastrofę, zdarzenie, w którym nie uczestniczymy
 • widzimy dokładnie zdarzenie, rano zastanawiając się dlaczego coś takiego nam się przyśniło
 • obserwujemy z daleka, z góry, z boku
 • sen jest krótki, nie posiada fabuły, często to tylko obraz pewnego zdarzenia
 • odczuwamy emocje biorących we śnie udział (najczęściej katastrofie) ludzi, atmosferę.

Wydawać by się mogło, że każdy chce śnić proroczo (jak postaci np. ze Starego Testamentu). Jednak snów proroczych nie należy wymuszać. To mija się z celem. Same nas odnajdą, jeśli nieświadomość będzie miała coś ważnego do przekazania. I jeśli będziemy na to gotowi.

Onejromancja – sztuka przewidywania przyszłości na podstawie interpretacji snów, w tym także wywoływanych przez rytuały i praktyki magiczne specjalnie w celu jasnowidzenia. Onejromancja jest praktykowana od najdawniejszych czasów, wzmianki o niej odnaleźć można w zabytkach piśmiennictwa starożytnego. Także Biblia wspomina o snach proroczych (np. Rdz 41. 16-36). WIKIPEDIA

Sen proroczy pozwala przygotować się do nadchodzących wydarzeń. Często – przyjąć je jako coś nieodzownego i zaakceptować. Lecz równie często, obserwując efekty danych wydarzeń już we śnie – zawczasu odnaleźć w sobie taką drogę postępowania wobec nich, aby, jeśli już nie można zmienić tego, co stać się musi, zmienić własną reakcję na to, się dzieje (tak zdanie wielokrotnie złożone, sama się zmęczyłam, pisząc je). Wyjść z sytuacji obronną ręką, w zgodzie z własnym sumieniem i sercem. W tym sensie sny prorocze są darem.

Pamiętajmy, że o ile Los wyznacza zdarzenia z naszego życia, to my mamy moc, aby zareagować na nie zgodnie ze swoją wolą.

Przyśnił Ci się sen proroczy? Zrób wszystko co w Twojej mocy, by zrozumieć jego znaczenie. Znając możliwe wydarzenia i ich skutki, zmień to, co możesz zmienić. Lub radośnie oczekuj przyszłości.

tłumaczenie snu
Tłumaczenie snu – opisz sen