Sny ciała emocjonalnego

Sny emocjonalne –

w ten rejon wkraczamy stosunkowo często, gdy wychodząc poza ciało fizyczne, spotykamy się z własnymi emocjami. W tych snach właśnie one są najważniejsze. Pojawiać się tu będą uczucia i emocje, które są teraz obecne w naszym polu duchowym. To nasze najczęstsze sny.

Jeśli (dziś) jesteśmy zazdrośni o swojego partnera, może nam się przyśnić były chłopak, który kiedyś nas zdradził, albo scena w której zdradza nas obecny partner. Wówczas to zaczynamy mieć wątpliwość wobec tej drugiej osoby. Natomiast trzeba pamiętać, że do większości snów emocjonalnych należy mieć dystans, ponieważ rzadko są to sny prorocze.
Należy pamiętać, że informują nas o naszych uczuciach (lękach, wątpliwościach, nadziejach) oraz, tylko czasami, o uczuciach  bliskich osób. Najczęściej przedstawiają po prostu nasze, codzienne, emocje.

Warto analizować sny emocjonalne, aby lepiej poznać swoje, często chowane przed światem, uczucia, lęki, obawy. Jeśli identyczny sen emocjonalny śni nam się wyjątkowo często, to znaczy, że mamy problem z daną emocją i powinniśmy zacząć nad nią pracować. Często sny te wskazują źródło problemów z emocjami, wówczas warto analizować cały ciąg snów z danej nocy lub dokładnie wytłumaczyć dany sen – od początku do końca.

Sny emocjonalne mogą wyprzedzać realne zdarzenia i ukazywać emocje, które nas czekają w przyszłości, nie jest to jednak odległa przyszłość. Bardzo często wskazują te z dnia następnego, ale ubrane w inne „szaty”. Przykładowo zawód związany z niezdanym egzaminem na prawo jazdy może ukazać się jako oddanie kluczy do mieszkania, do którego nie wrócimy przez najbliższe kilka miesięcy – portierowi (kluczyki od samochodu przybierają tu postać kluczy do mieszkania, kilka miesięcy okres czekania na kolejny egzamin, ważne tu jest poczucie jakiegoś przymusu i straty).