Rodzaje snów

Rodzaje snów

Sny mogą być bardzo różnorodne, wobec czego powstało wiele metod, które próbują je systematyzować. Przedstawiam tu podział na rodzaje snów związany z istnieniem pól duchowych (ściśle powiązany z filozofiami Wschodu). Według niego sny przedstawiają treści nagromadzone w naszych polach duchowych, które inaczej zwiemy ciałami duchowymi.

Według tego systemu, w zależności od tego, w którym ciele duchowym powstaje sen, którego ciała dotyczy lub z którego pochodzi, możemy mieć sny: fizyczne, emocjonalne, mentalne, astralne i duchowe. Ponad tymi ostatnimi unoszą się jeszcze inne wymiary bycia, a co za tym idzie – śnienia.

Śnimy z różnych pól duchowych. Zauważymy to, przyglądając się, jak różne doznania wzbudzają poszczególne sny, jak odmienne są ich treści, atmosfera, „gęstość” i sposób przekazywania informacji. Sny są tak różne, jak śniący je ludzie. Jedni pamiętają wyłącznie koszmary, inny śnią sny prorocze, jeszcze inni symboliczne, sny części z nas przypominają filmy science fiction, innych gry rpg, sny jeszcze niektórych – to wyłącznie obrazy, odgłosy, barwy lud odczucia. Co więcej, kiedy rozwijasz się wewnętrznie, „przerabiasz coś”, Twoje sny stają się ciekawsze, bardzo często przybierają na intensywności i częstotliwości.

Ogólnie rzecz biorąc istnieje zasada – im mniej zatorów w niższych ciałach (fizycznym, emocjonalnym, mentalnym), tym większa szansa, że świadomość wywędruje podczas snu w wyższe ciała duchowe. A my będziemy śnić kolorowo, odkrywczo, inspirująco i proroczo.