Rodzaje snów

Rodzaje snów

Sny mogą być bardzo różnorodne. Powstało więc wiele metod, które próbują je usystematyzować. Przedstawiam podział na rodzaje snów związany z istnieniem pól duchowych (ściśle powiązany z filozofiami Wschodu). Według niego sny przedstawiają treści nagromadzone w polach duchowych, które inaczej zwiemy ciałami duchowymi.

Grafika ilustrująca pole duchowe człowieka.

Według systemu pól duchowych, w zależności od tego, w którym ciele duchowym powstaje sen, którego ciała dotyczy, możemy mieć sny:

  • fizyczne,
  • emocjonalne,
  • mentalne,
  • astralne
  • duchowe.

Poza tymi ostatnimi unoszą się jeszcze inne wymiary bycia, a co za tym idzie – śnienia. Dlatego warto rozwijać się wewnętrznie, poznawać siebie. Starając się wykraczać poza codzienne życie, jego problemy, zmartwienia, emocje, wkraczamy w sfery, które to życie organizują, układają. Docieramy do przyczyn, do prawdy o sobie i o swojej misji.

Śnimy z różnych pól duchowych. Zauważymy to, przyglądając się, jak różne doznania wzbudzają poszczególne sny, jak odmienne są ich treści, atmosfera, gęstość i sposób przekazywania informacji. Sny są tak różne, jak śniący je ludzie. Jedni pamiętają wyłącznie koszmary, inny sny prorocze, jeszcze inni symboliczne. Sny jeszcze niektórych – to wyłącznie obrazy, odgłosy, barwy lud odczucia. Jednak ich rodzaje i intensyfikacja nie padają na nas na chybił trafił. Kiedy rozwijasz się wewnętrznie – dystansujesz się od figlarnego koła fortuny, od iluzji zapętlenia i wieczności. Twoje sny zmieniają się, bardzo często przybierają na jakości, intensywności i częstotliwości. Co zrobić, aby poprawić pamięć i jakość snów? Spis porad umieściłam pod linkiem: Jak zapamiętać sen?

Im mniej zatorów w niższych ciałach, tym większa szansa, że świadomość wywędruje podczas snu w ciała wyższe. A Ty będziesz śnić odkrywczo, inspirująco, a nawet proroczo.

Rodzaje snów: