Koszmary astralne

Tak nazywam wyjątkowo przykre koszmary, mające cechy thrillera połączonego z wizjami piekieł. Zapewne nie wszyscy je znają. Plan astralny to przenikanie się dwóch sił duchowych – miłości i strachu. Koszmary astralne wiążą się z tym drugim. Pochodzą najpewniej z tzw. planu astralnego, w którym mieszczą się nagromadzone emocje, bardzo często negatywne. Energie tam zgromadzone mogą przybierać postać demonów i najróżniejszych potworności.

Kto oglądał serial pt. Stranger things i przypomni sobie świat równoległy, w którym wszystko zdawało się przerażające, prężyło się i żarzyło, a całość przesiąknięta była złem i wrogością, ten będzie wiedział, co przeżywa się, śniąc w planie astralnym. Tutaj możemy spotkać negatywne energie przyciągane strachem śniącego. To energie rozbijające naszą jedność, utrzymujące nas w strachu. Mogą pojawić się tutaj postacie źle nam życzące, wzbudzające strach oraz wszelkie energetyczne byty, które działają na naszą szkodę poprzez wzbudzenie lęku. Po takim śnie czujemy wszechogarniający strach i przerażenie. Jesteśmy wytrąceni z równowagi. Możemy czuć się osłabieni, pozbawieni energii, a nawet poważnie się rozchorować.

Snów tego rodzaju zazwyczaj nie interpretuję, staram się rozpoznać, co zostało przyciągnięte: strachem, niemocą czy trwaniem w długotrwałym stresie. W ten sen „wpada się” zazwyczaj, gdy jest się otoczonym negatywnymi emocjami i wypełnionym lękiem. Osoby mediumiczne mogą śnić je w nawiedzonych miejscach. Zdarza się, że koszmar astralny posługuje się symbolem. Może on powiedzieć o dręczących śniącego myślach czy emocjach. Najważniejszym przekazem koszmaru astralnego jest informacja, że obecnie, z jakichś przyczyn, przebywa on w mroku i dla własnego dobra powinien dopuścić do siebie więcej jasności, pozytywnej energii, miłości i dobra.