Sny ciała eterycznego – fizycznego

Sny ciała eterycznego

Nawiązują do stanu naszego ciała i otoczenia. Tutaj podstawą są wrażenia fizyczne, nasze fizyczne ciało a właściwie jego eteryczny odpowiednik.

Jeśli w realnej rzeczywistości, podczas naszego snu zadzwoni telefon, możliwe jest, że zarejestrowaliśmy realny dzwonek telefonu, a nasza podświadomość dopisze do niego cały, bogaty scenariusz. Znane są sny (dzieci) o oddawaniu moczu w toalecie podczas gdy w rzeczywistości siusiają w łóżko :), o gaszeniu pragnienia – u osób które w rzeczywistości są spragnione, o duszeniu lub zmęczeniu kiedy mamy problem z rzeczywistym oddychaniem (np. podczas nieżytu zatok).

Sny fizyczne rzadko kiedy podlegają głębszej analizie – pokazują pewną treść, zbudowaną na podstawie fizycznych bodźców i w ten sposób trzeba je odczytywać.

Mimo to warto im się przyjrzeć, szczególnie jeśli wyraźnie dotyczą którejś części naszego ciała lub konkretnie określają pewne schorzenie. Jeżeli we śnie coś nas boli, dokucza, może wskazywać na przypadłość czy chorobę. W ciele eterycznym, które jest jakby matrycą okalającą ciało fizyczne, choroby i schorzenia są w pewien sposób „zapisane”. Patrząc na siebie w lustrze możemy nie dostrzegać choroby, a przyglądnięcie się snom daje możliwość odczytania (zakodowanej symbolicznie) informacji o niej.

Ważne: Jeśli chcemy śnić sny „z wyższych ciał duchowych”:
– nie należy obciążać swojego ciała przed zaśnięciem (jedzenie, wysiłek fizyczny)
– miejsce, w którym śpimy wyciszyć tak, aby bodźce zewnętrzne nie miały wpływu na nasz sen
– nie spożywać posiłków przed samym snem, nie jeść nic ciężkostrawnego na noc
– od czasu do czasu stosować post
Wówczas świadomość będzie mogła zanurzyć się głębiej w warstwy pola duchowego. Co ciekawe, głębsze warstwy duchowe także dają wgląd w chorobę – jednak z innych punktów widzenia – z perspektywy jej przyczyny, źródła, rozwoju.