Kobieta

Sen o kobiecie. Postacie kobiet w snach mówią o żeńskiej części osobowości śniącego. Wskazują na stopień zintegrowania ze swoją kobiecością. Na umiejętność czerpania z jej potencjału, działania w sposób kobiecy, posługiwania się kobiecą mądrością, uczuciem, emocją, empatią, kreatywnością, intuicją, rozwagą, dobrem ogółu, wewnętrznym rozeznaniem, sercem. Kobiety uczą nas bezpiecznej konfrontacji ze światem wewnętrznym. Pokazują, jak wsłuchać się w swoje odczucia, emocje i uczucia. Jak dotrzeć do prawdy serca, być gotowym na spotkanie zarówno ze swoją boskością, jak i demonizmem oraz słabościami.

Sen o kobiecie – jaka to kobieta?

Każda napotkana we śnie kobieta niesie ze sobą własną energię, mówiącą o aktualnym stanie i wpływie żeńskiej energii. Dlatego dobrze, jeśli są to kobiety silne i mądre.

Matka najczęściej porusza temat wyborów miłosnych, poczucia satysfakcji lub jej braku w związku. A także miłości do siebie i do dziecka – macierzyństwa.

Siostra, jeśli śniąca jest kobietą, może ją wspierać w kobiecości a jeśli mężczyzną – harmonizować i uczyć podejścia do kobiecości. W śnie kobiety siostra może ją konfrontować z brakami, cechami, których ta w sobie nie lubi, a które dostrzega w projekcji siostry.

Kobieta znajoma czy nieznajoma? Sny kobiet.

Kobiety nieznajome w śnie kobiety zazwyczaj symbolizują jakieś jej aspekty, których w sobie nie dostrzega, nie rozpoznaje. Dobrze jest spotykać we śnie kobiety nieznajome, ale pozytywne i mądre, dobre, wielkoduszne, aktywne i silne. Wówczas wspierają kobietę swoją siłą i mądrością, wpływając na samą śniącą, jej otoczenie i stosunek do żeńskiej części rzeczywistości – yin. Ta odkrywa nowe pokłady swoich możliwości, cechy i umiejętności, uczy się inaczej spoglądać na rzeczywistość.

Negatywne nieznajome – agresywne, zaborcze, rozpustne, głupie, leniwe, słabe, bierne – wskazują na cechy, z którymi śniąca się nie utożsamia, nie rozpoznaje u siebie, jednak na jakimś poziomie, często zupełnie nieświadomie, je reprezentuje. Wówczas może projektować te cechy na znajome osoby lub przyciągać do siebie kobiety o takiej osobowości. Dobrze jest przyjrzeć się osobowości nieznajomej ze snu i zastanowić, które części jej charakteru można odnaleźć w swoich obecnych postawach. Im szybciej je zrewidujemy, tym szybciej będą mogły zajść zmiany w postrzeganiu rzeczywistości. A tym samym w przyciąganych sytuacjach, osobach i naszym nastawieniu (ewolucja animy).

Sen kobiety o kobiecie znajomej może dotyczyć ich rzeczywistej relacji. Jeśli to osoba bliska – sen może mówić o rzeczywistym stanie jej zdrowia, psychiki, decyzjach, problemach, potrzebie kontaktu. Jeśli tak nie jest, znajoma kobieta wskazuje jakieś aspekty osobowości śniącej, unaocznia jej obecną postawę, zachowanie. Na przykład sen o koleżance ze studiów pojawiającej w naszym miejscu pracy, koleżance która w sprawach zawodowych kojarzy się z luzem i nowatorstwem, może wskazywać, że nasze podejście do spraw zawodowych również się zmienia, dopuszczamy do nich swoją kreatywność, lekkość i ruch.

Kobieta znajoma czy nieznajoma? Sny mężczyzn.

Mężczyźnie sen o nieznajomej kobiecie pokazuje jakieś aspekty jego wewnętrznej kobiecości, których nie utożsamia (mogą być nowo odkryte) z żadną znaną mu kobietą, dlatego nieświadomość posługuje się motywem nieznajomej. Nieznajoma kobieta w snach wskazuje konkretną energię, która przejawia się obecnie w nieświadomości śniącego. I którą, być może, odnajduje obecnie w swoich pragnieniach, tęsknotach, lękach, postaciach i sytuacjach z rzeczywistości. Może się także zdarzyć, że nieznajoma kobieta wskazuje na jakieś nowo odkryte cechy, zachowania, motywacje jego partnerki lub innej bliskiej kobiety i zmusza do spojrzenia na nią pod innym kątem.

Jeśli nieznajoma kobieta jest negatywna – to ladacznica, psychopatka, morderczyni – należy szczególnie uważać, by nie projektować jej energii na bliskie osoby. Często zdarza się, że im bardziej tłumimy w sobie jakąś cechę, tym staje się ona wyraźniejsza w życiu onirycznym. A karmiona strachem i niepokojem, zaczyna przejawiać się także w rzeczywistości. Dlatego należy zrozumieć symboliczne znaczenie nieznajomej kobiety, by dotrzeć do źródła niepokoju.

Sen mężczyzny o kobiecie znajomej mówi o aspektach kobiecości, które z nią kojarzy. Cechy tej kobiety może obecnie znajdować u swojej partnerki lub innej bliskiej kobiety lub projektować je na nie. Często zdarza się, że sny o byłych partnerkach nawiązują do obecnej relacji i pokazują obecną partnerkę przez pryzmat tej poprzedniej. Nieświadomość posługuje się daną postacią, aby wydobyć odpowiednie znaczenia. Jeśli np. poprzednia partnerka miała słabość do alkoholu, a w obecnym związku pojawia się konflikt na tym tle, mężczyźnie może przyśnić się poprzednia partnerka, aby wskazać obecne obawy związane z energią tej najbliższej kobiecości.

Jeżeli znajome kobiety ze snu są pozytywne, wspierają go od wewnątrz, wpływają na poszerzenie postrzegania kobiecości oraz na to, jakie kobiety i zdarzenia, sytuacje typu yin przyciąga do swojego życia. Jeśli są negatywne, wpływają destrukcyjnie na relacje z własnym wnętrzem, innymi kobietami, kobiecą częścią rzeczywistości. Sen o znajomej kobiecie może również wskazywać na jej realne problemy, potrzeby, stan psychiczno-fizyczny, nasze relacje z nią.

Im przyjaźniejsza, bardziej rozbudzona kobiecość, tym jaśniejsze, dobre, pogodne żeńskie postacie ze snów. A tym samym – przyjaźniejsza sfera życia związana z kobiecością, rozbudzona uczuciowość, empatia, kreatywność, otwartość, czułość doświadczane na co dzień.

tłumaczenie snu
Pomogę Ci zrozumieć sen – napisz do mnie.