Lustro

LLustereczko, powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie? Tak witała się z lustrem piękna, ale zła Królowa. Lustro wskazywało ją jako najpiękniejszą, dopóki sama nie zdała sobie sprawy, że Królewna Śnieżka jest od niej o wiele piękniejsza. Głos dobiegający z Lustra zadziałał wówczas jak siarczysty policzek, rzetelnie i sprawiedliwie stwierdzając: „to ona jest najpiękniejsza!”. Co oznacza lustro pojawiające się we śnie?
Lustro to narzędzie wyławiania prawdy, przyrząd sprzyjający autorefleksji. Dzięki niemu nic nie ma prawa się ukryć. Prawda wypływa na jaw, nawet ta najbardziej bolesna. To dobry przyrząd do analizy samego siebie. Pomaga w pojmowaniu psychicznej i fizycznej kondycji, a także określaniu stanu energetycznego. Ciało służy tu jak soczewka, która skupia uwagę na problemie duszy. To właśnie w snach z udziałem lustra najlepiej uwidacznia się mechanika śnienia. Ciało we śnie obrazuje energię duszy, a jego stan określa stan wewnętrzny.

Gdy oglądamy swoje odbicie we śnie, zazwyczaj to jedna rzecz/ część ciała przykuwa uwagę. Ten właśnie, zauważony fragment, wskazuje, co w danej chwili najmocniej wpływa na naszą kondycję psychiczną, ma znaczenie w naszym poczuciu czy to swojego magnetyzmu, seksapilu czy niezależności, mocy lub pewności siebie. Charakterystyczne jest to, że lustro pokazuje kwestię, która jest szczególnie godna uwagi oraz istotna dla naszego samopoczucia. Często wskazuje osłabienie (bladość skóry), zagmatwanie myśli (włosy w nieładzie). Lub, wręcz przeciwnie, niezwykły seksapil w połączeniu z silną energią (piękny, zdrowy wygląd).
Poszczególne części ciała widziane w lustrze mają odrębną symbolikę, dlatego każdą z nich należy analizować osobno – w oparciu o jej symboliczne znaczenie.
Co ważne – to, czego sami nie wiemy/ nie zauważamy, nie pojawi się w lustrze. Ono odbija nasze refleksje, tak jak refleksje Królowej, która o swojej brzydocie dowiedziała się dopiero po tym, jak poznała Śnieżkę i mogła się z nią skonfrontować.

Jeśli śni się lustro

Teraz omówię kilka możliwych, sennych motywów z udziałem lustra.

Jeśli widzisz siebie pięknym, zdrowym, dobrze uczesanym, to znaczy, że odczuwasz obecnie pełnię sił życiowych. Gotowość do przeżywania miłosnych uniesień i porywów. Taki wizerunek symbolizuje również porządek i harmonię w myślach i uczuciach. A także zadowolenie z siebie, ze swojej kondycji, siłę i emanację na innych.

Widzieć się brzydkim, to cierpienie. Źle znosisz aktualną kondycję życiową, nie jesteś z siebie zadowolony, możesz pałać do siebie niechęcią.

Włosy w lustrze:

Widzieć się źle uczesanym – dokuczają ci niejasne myśli, pomieszanie w sferze uczuć i pragnień.

Włosy matowe – odczuwasz słabość, niedobór sił, zmęczenie.

Widzieć się łysym – dokucza ci zamknięcie w sobie, niezależność i dobrowolne odosobnienie, wewnętrzna asceza, brak wigoru lub niechęć do ujawniania swojego magnetyzmu.

Brwi w lustrze:

Bujne, gęste brwi – wkrótce docenisz siebie za zdolności intelektualne, rozbudowana funkcja mentalna, szerokie horyzonty

Rzadkie i liche – osłabienie umysłowe, słabość intelektualna

Dostrzegać w lustrze coś, czego w realności nie posiadamy – odkrywać w sobie nowe cechy, umiejętności, nowe pokłady prawdy o sobie.

Widzieć w lustrze osobę tej samej płci – jej wygląd powie o twoich ukrytych cechach, o tym, czego u siebie nie dostrzegałaś/ałeś a teraz staje się widoczne.

Zbić lustro – niechęć do przyznania się do własnych błędów, poznania prawdy o sobie, brak motywacji i chęci do zmiany tego, co niekorzystne.

Lustro to wierny przyrząd psychoanalizy. Należy brać poważnie wszelkie wypływające w jego odbić wskazówki i uwagi odnośnie nas samych.

Wg Sennika Marie Coupal:

Magiczne zwierciadło – często jest to sen, w którym demaskują się nasi prawdziwi nieprzyjaciele lub stajemy twarzą w twarz z najgłębszymi ukrytymi wrogami.

Mieć zakurzone lustro – wskazuje na zmęczenie umysłu obojętnością i nieznajomością praw kosmicznych i boskich.

Przeglądać się w wodzie – zapowiedź poważnej choroby”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *