Latanie

Latanie – latanie w snach ukazuje wzlot duszy, poruszenie, które wynika z nieoczekiwanej postawy śniącego. Sen taki pokazuje, że w życiu codziennym odrywamy się od dotychczasowych stosowanych metod, sposobów działania, oczekiwań. Stajemy się wolni od krepujących więzów, odnajdujemy nowy sposób realizacji siebie.

Sen o lataniu uwalnia w śniącym nowe możliwości. Wznosząc się, sygnalizujesz – dystansuję się do tego, co się dzieje, co można, a co jest niedozwolone, rezygnuję z dotychczasowego postrzegania rzeczywistości, z wybierania utartych ścieżek, spróbuję znaleźć prawdę o sobie w nieoczekiwanych metodach, w kreatywnym działaniu. Latanie uwalnia myśl, daje swobodę umysłowi, pokazuje, że odnajdujemy nowe drogi, sygnalizuje, że śniący odnajduje właśnie utracone poczucie wolności.

Latanie we śnie pozwala znaleźć odpowiednią perspektywę. Nakłania do tego, co niestandardowe. Może nam się śnić w sytuacji, gdy szukamy rozwiązania problemu i decydujemy się na wyjście poza, aby „nie zwariować”. Ta zdolność wzniesienia się ponad, sygnalizuje zdolność śniącej osoby do pokonywania swojego lęku i poczucia niemocy. Wzlatując, stawiamy poza sobą doczesne problemy, strach, poznane sposoby działania, motywacje, poszukujemy nowych metod, często niestandardowych, nieoczekiwanych. Czujemy, że możemy pokonać trudności.

Latanie daje nam poczucie mocy. Tego, że jesteśmy uwięzieni w sytuacji tylko na tyle, na ile sami damy się uwięzić. To symboliczne ukazanie ogromnego potencjału, energii drzemiącej w śniącym, która pozawala mu przełamywać stereotypy oraz realizować siebie. Latanie symbolizuje wolność, swobodę, wiarę we własne siły. To trwanie w stanie ducha, który uwalnia nas od więzów i wiary w stereotypy. Sen o lataniu pokazuje, że odczuwamy lekkość i radość, potrafimy wznieść się ponad codzienność, a także własne problemy i ograniczenia. Pokazuje, że czujemy, że stać nas na więcej.

Sen o lataniu

Sen o lataniu pokazuje, że uda nam się wybrnąć z trudnej sytuacji, że wkrótce znajdziemy inną, nieoczekiwaną metodę działania. Zaznacza, że od teraz poczujemy się wolni, odpowiedzialni sami za siebie lub – że spłynie na nas natchnienie.

Jeśli uciekamy przed kimś i uda nam się wznieść, to znaczy, że powoli dystansujemy się od sytuacji, która wzbudza lęk, stajemy się dla niej nieosiągalni, nie dotyka nas już bezpośrednio. Sytuacja, która do tej pory więziła nas w strachu, przestaje być obecna w naszym życiu. Odnajdujemy narzędzie ucieczki, nabieramy dystansu, znajdujemy sposób, aby się uwolnić. Mówi się „wolny jak ptak”. W znaczeniu terapeutycznym wznoszenie pokazuje, że uwalniamy się od danej traumy, problemu. Czasem może się śnić, że owszem, lecimy, ale bardzo nisko, albo bardzo powoli, to znak, że metoda daje nam, owszem, poczucie „sprawczości”, ale jeszcze jej odpowiednio nie opanowaliśmy, brakuje nam energii, wiary, przekonania we własne możliwości. Wszystko przed nami. Trochę więcej wiary.

Jeśli latamy bardzo wysoko i boimy się tego, należy uważać. Za bardzo daliśmy się unieść wierze w siebie, pragnieniom, za bardzo „odlecieliśmy” i zaczynamy się bać, czy nie czeka nas zderzenie z rzeczywistością, wielkie bum, czyli krach pewnej idei. Najbezpieczniej jest latać tak, aby móc wrócić i nad tym panować. Nie tak nisko, by nadziewać się na płoty, nie tak wysoko, by bać się nadmiernej wysokości. Spadek z dużej wysokości pokazuje przegraną, zderzenie z codziennością, bolesne.

Latanie a OOBE

W znaczeniu ezoterycznym latanie może towarzyszyć stanom oobe (out of body experience) oraz snom świadomym. Latanie łączy się z funkcjonowaniem czakry korony, a więc scala nas z tym, co boskie, kosmiczne, nie z tej ziemi. Dlatego pokazuje na stany pokonywania siebie, pracy nad własną tożsamością, nad metodami pracy świadomości, nad własnymi brakami i traumami. Sygnalizuje, że dysponujemy obecnie potencjałem, który pomoże nam przezwyciężyć wewnętrzną ciemność i niemoc, wniesie wiarę we własne siły, moc sprawczą, energię.

Sny o nagłym wznoszeniu, które przychodzi jakby z zewnątrz lub o spadaniu z dużej wysokości, mogą towarzyszyć stanom depresyjnym, maniakalno-depresyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *