Meble

Meble, umeblowanie pomieszczeń świadczy o jakości danej dziedziny życia i o twoim stosunku do niej. Informuje również, czy umiemy zaspokoić swoje potrzeby. Im przyjemniejsze, bogatsze, dobrane stylem i urządzone wnętrze, tym bardziej odpowiada twoim pragnieniom w danej sferze. Zadowolenie z umeblowania świadczy o realizacji pragnień, zadowoleniu z siebie i jakości życia.

Umeblowanie

Pięknie umeblowana, zadbana kuchnia mówi o takim samym życiu rodzinnym. Meble drewniane w kuchni wskazują na solidne, ciepłe relacje. Meble byle jakie, stare i niemodne pokazują zacietrzewienie w poglądach, przestarzałe uczucia, brak świeżości i innowacyjności w związkach rodzinnych. Tak samo z innymi pomieszczeniami. Staroświeckie, niemodne i nieładne meble pokazują niezadowolenie z jakości życia, czy to naukowego, zawodowego, seksualnego czy uczuciowego. Z kolei odpowiadające estetyce śniącego, ładne i solidne informują o zadowoleniu, komforcie i ogromnej satysfakcji z tego, czym wypełniamy daną sferę.

Za małe meble – szafy, łóżka, biurka, pokazują nasze nieprzystosowanie do zmieniających się warunków, umysłowe konstrukcje nie akceptują zmian, nowych wymagań. Czujemy niedostosowanie modelu do życia, możliwości do potrzeb itp. Za małe łóżko, w którym nie mieścimy się z partnerem, pokazuje brak miejsca w życiu śniącego na dany związek (jeśli to łóżko śniącego). Łóżko jednoosobowe pokazuje życie w pojedynkę, za małe – niedawanie sobie możliwości by odpocząć, zrelaksować się i nabrać sił. Meble zbyt duże pokazują na większe oczekiwania i pragnienia, niż jest możliwa ich realizacja, zaspokojenie ich.

Poszczególne meble

Poszczególne meble wskazują na konkretne sfery i to, czy mamy potencjał, aby doświadczać ich w różnych przejawach. Brak stołu może wskazywać na brak wspólnej przestrzeni doświadczeń. Z kolei solidny, ładny stół pokazuje wymianę energii, symbolizuje zgodę i pokój między domownikami. Brak szafy to nieumiejętność przechowywania wspomnień, zaniedbania na tym gruncie, chaos myślowy oraz odcięcie od przeszłości. Szafa odpowiada za pamięć, tradycję, wspomnienia i bagaż doświadczeń.

Styl

Styl budynków i pomieszczeń, umeblowane i wyposażenie pokazują charakter właściciela. Antyki pokażą osobę sentymentalną, dla której ważna jest przeszłość, ceniącą relacje z bliskimi i trwałe wartości. Meble nowoczesne pokażą osobę nastawioną na przyszłość, która ceni sobie komfort i wygodę. Orientalne, egzotyczne umeblowanie z kolei wskaże innowacyjne podejście do życia, nowatorstwo i otwarcie na inność. Drobniejsze sprzęty wskazują na zaangażowanie śniącego w daną sferę życia, dbanie o poczucie komfortu w niej, poszerzanie o nowe funkcje, możliwości, umiejętności. Wszystko co otula poszczególne ściany, podłogi, sufity wzmacnia ich funkcje. Dywany – poczucie stabilizacji, ściany – bezpieczeństwo i intymność, sufit – ochronę przez zdarzeniami losowymi i własnymi myślami.