Sny prorocze

Sny prorocze
Sny prorocze mogą mieć różną naturę. Najczęściej wyprzedzają zdarzenia następnego dnia lub kilku dni. Zdarzają się też takie, które zapowiadają (najczęście ważne, graniczne) wydarzenia, których będziemy częścią, a musimy na nie czekać dłuższy czas: pół roku, rok, dwa lata. Jeszcze innymi są sny prorocze nie dotyczące naszego indywidualnego życia, a informujące o zdrzeniach z życia społecznego, ilustrujące wydarzenia gromkie i naładowane emocjami jak katastrofy lotnicze, katastrofy naturalne, ataki terrorystyczne, wydarzenia polityczne.
Często chcemy wiedzieć czy był to “tylko sen”, czy nasza nieświadomość pokazała prorocze obrazy? Chcemy znać odpowiedź na pytanie czy sen ujawnił nasze obawy lub nadzieje czy może wskazał na obiektywną przyszłość?
Na te pytania nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, gdyż taka jest natura nieświadomości – gromadzi ona przeszłość i przyszłość, nasze myśli i urojenia, emocje, uczucia i nadzieje. Gromadzi też informacje o naszej karmie, przeszłych wydarzeniach oraz naszym przeznaczeniu, tych punktach życia, przez które musimy przejść.
Jednocześnie pisząc ten artykuł wyodrębiłam pewne wskazówki, mogące świadczyć o tym, że sen taki jest lub nie jest proroczy.
Sny ujawniające najbliższą przyszłość:
sen taki śni się tuż przed porannym wybudzeniem, pamiętamy go dokładnie
jest krótki, pokazuje jakiś urywek zdarzenia, wymianę zdań, spotkanie, kłótnię, nie jest rozbudowany, to jakby jeden obraz z jednym wątkiem
po obudzeniu czujemy wyraźnie emocję ze snu
Sny ujawniające dalszą przyszłość:
mogą występować w nich osoby przewidujące przyszłość, wróżki, lekarze diagnozujący nasze zdrowie, sesje tarota, wizje nieba i zjawisk atmosferycznych takie jak księżyc-e, słońce-a, gwiazda-y, tornada, potopy, wichury, burze
są bardzo mocno naładowane emocjami, intrygują, mówią o czymś, co na dzień dzisiejszy jest niezrozumiałe albo w ogóle nie stanowi przedmiotu naszych rozważań
są dwuznaczne, archetypowe lub mocno symboliczne
zawierają w sobie jakąś radę, przekaz, wskazówkę, czasem wskazują na datę
są skomplikowane, nawiązują głęboko do wydarzeń, jakości naszego życia
czujemy, że mają ważny przekaz, ten sen głęboko zapada nam w pamięci, często do niego wracamy
Sny przedstawiające rzeczywistość poza nami:
przedstawiają jakąś katasfrofę, zdarzenie, w którym nie uczestniczymy
widzimy dokładnie zdarzenie, rano zastanawiając się dlaczego coś takiego nam się przyśniło
obserwujemy z daleka, z góry, z boku
sen jest króki, nie posiada fabuły, często to tylko obraz pewnego zdarzenia
oczuwamy emocje biorących we śnie udział (najczęściej katastrofie) ludzi, atmosferę
Wydawać by się mogło, że każdy chciałby śnić proroczo jak postacie ze Starego Testamentu. Tak naprawdę, uważam, że snów proroczych nie należy wymuszać, to mija się z celem. Same nas odnajdą, jeśli podświadomość będzie nam miała coś ważnego do przekazania. Sen proroczy pozwala przygotować się do nadchodzących wydarzeń, często – przyjąć je jako coś nieodzownego i zaaceptować, ale równie często, obserwując efekty danych wydarzeń już we śnie – zawczasu odnaleźć w sobie taką drogę postępowania wobec mających nadejść wydarzeń, aby, jeśli już nie zmienić tego, co stać się musi, zmienić własną reakcję na to, się dzieje. Wyjść z sytuacji obronną ręką, w zgodzie z własnym sumieniem i sercem. W tym sensie ujęte sny prorocze są darem.
Pamiętajmy, że o ile karma wyznacza w pewnym sensie zdarzenia z naszego życia, mamy moc aby zareagować na nie zgodnie ze swoją wolą. Sen proroczy skończył się tragedią, a Ty doświadczyłaś/eś skutków złego wyboru? Znając możliwe wydarzenia i ich skutki, zmień to, co możesz zmienić. A tym samym – zmień swoje przeznaczenie.