Niemowlę - sennik

Niemowlę we śnie pokazuje energię nowego. To coś, co się w śniącym narodziło, coś nowego, świeżego, wskazuje na nowy początek, na poruszenie duszy, która doznaje wzrostu, wewnętrzne narodziny. Niemowlę to nowa jakość, jaka powstała w naszym życiu w wyniku starań, pragnień i wysiłków, często sny o niemowlęciu poprzedzone są snami o ciąży lub porodzie. Ciąża to inaczej noszenie w sobie projektu, idei, planu, oczekiwanie na wykiełkowanie, ujawnienie. Ważne, że niemowlę pokazuje to, co się zrealizowało, narodziło w śniącym, nie jest to pomysł, a pomysł, który nabrał już realnego kształtu.

Niemowlęciem (jeśli to nasze niemowlę) może być na przykład nowe uczucie – nowa miłość lub przyjaźń. Takiemu dziecku zawsze należy się przyjrzeć, żeby określić jakość tego, co się zjawiło, lub po znakach szczególnych rozpoznać jego ukrytą naturę. Niemowlęciem może być na przykład nowa praca, ale tylko taka, której oczekiwaliśmy, która jest “naszą pracą”, nowootwarta, własna firma, własna wydana książka, płyta, nowy – zakupiony dom, styl życia, filozofia. Ważne, że to coś musi być “nasze” w jakiś sposób, wypracowane. Nasz stosunek do dziecka pokaże jak się ustosunkowujemy do tego, co wykreowaliśmy, jego zachowanie również wskazuje, jak to coś na nas oddziałuje oraz jak to postrzegamy, odbieramy.

Wiek niemowlęcia pokazuje mniej więcej, kiedy owo wydarzenie, związek, uczucie, styl życia zaistniał w naszym życiu, miał początek.

Jeśli niemowlę jest dziewczynką – to symbol księżycowy, więc z jednej strony pokazuje na niepewność przyszłości owej “rzeczy” - związku, miłości, nowonarodzonej sławy, zakłada pytania: czy uda się to utrzymać, pokazuje na kruchość i ulotność, nietrwałość, dobrze jeśli dziewczynka zmiania się w tym śnie lub w kolejnych - w chłopca, z drugiej strony sen taki pokazuje, że o ów nową energię należy dbać, poświęcać jej troskę i uwagę, doskonalić ją, wzmacniać, w tym sensie niemowlę-dziewczynka motywuje nas do pracy nad sobą, związkiem, twórczością, pracą.

Jeśli niemowlę jest chłopcem – to symbol słoneczny, wskazuje na realizację, na to, co spełnione, wykonane, konkretne. To projekt, który się wypełnił, zrealizował.

Jeśli niemowlę nie jest twoje – cudze problemy, obowiązki, pomysły zajmują twoją uwagę, pochłaniają energię, szczególnie jeśli musisz się nim opiekować. Zmęczenie, za dużo na twoich barkach.

Stan zdrowia i zachowanie niemowlęcia pokazuje,  jak owa energia radzi sobie w twoich progach :) jeśli jest zdrowe, wesołe, ruchliwe pokazuje na kontynuację, dalszą realizację, spełnienie i czerpanie szczęścia z rozwoju danej sprawy. Jeśli niemowlę mówi, mimo, że jest niemowlęciem ;) może wskazywać na sukcesy związane ze słowem, ale też na jakiś przebłysk geniuszu, nadzwyczajnej inteligencji w danej sprawie. Jeśli dziecko jest chore, słabe, niedorozwinięte – pokazuje z jednej strony, że ów kwestia wymaga naszej uwagi, może nie poświecemy jej wystarczająco dużo czasu, wskazuje na nasz niepokój, lęki. Jeśli takie chore dziecko umiera, taki sen oznacza w rezultacie koniec naszych obaw i przekierunkowanie źle ukierunkowanej energii. Dziecko niedorozwinięte pokaże, że mimo, że coś się w nas narodziło, jest jakies niepełne, szwankuje, nie spełnia swojej roli tak, jak powinno, dodatkowo obciąża nas energetycznymi kosztami, śmierć takiego dziecka również wskazuje na uwolnienie z opresji. Choć każda śmierć boli, trzeba tę śmierć przetrwać, a będzie nam dane spróbować ponownie. Kolejnym razem lepiej przyjrzeć się swoim oczekiwaniom, możliwościom, aspiracjom, aby nie było powtórki z utraty czegoś ważnego.

Zabawa z dzieckiem – zadowolenie z efektów swojej pracy, wysiłków, zbieranie plonów, satysfakcja, szczęście.

Jeśli niemowlę śni się kobiecie ciężarnej lub przyszłemu ojcu – ta/ten może odkryć w ten sposób płeć swojego przyszego potomka. Zachowanie i wygląd dziecka może powiedzieć coś więcej o naturze naszego bobaska.

Powyższe znaczenie odnosi się tylko do symbolu niemowlęcia, a nie realnego dziecka, o którym śnimy, a z którym stykamy sie na co dzień, wówczas sen interpetujemy zgodnie z symboliką indywidualną.