Basen - sennik

Basen - sennik

Przedstawia wycinek Twojego życia uczuciowego. Wycinek Twoich wód – pola podświadomości, tego, co płynne jak soki w ciele, pozbawione jednak typowych dla wód naturalnych spiętrzeń, głębin, fal – stąd mówi o uczuciach, relacjach z ludźmi – poddanych normom. Może dotyczyć konkretnego (obecnego) związku, uczuć, które zostały określone, sprecyzowane, otoczone ramami społecznymi.

Basen często wskazuje na kłopoty w miłości – jeśli kąpiesz się w publicznym basenie, a wokół Ciebie pływaną inni pływacy –poczucie stłamszenia uczuciowego, mętlik, ograniczone możliwości.

Jeśli kąpiesz się w basenie z dwoma osobami przeciwnej płci to również symbol uczuciowego zakłopotania, rozdwojenia w miłości, niezdecydowania. Na tak małym obszarze – w Twoich wodach przebywają dwie bliskie Twemu sercu osoby.

Basen pokazuje to na co sobie pozwalamy, na co dajemy świadome przyzwolenie. Ściany basenu to ogrodzenie pola uczuć poddanego prądom podświadomym, tak niebezpiecznego i pełnego tajemnic w naturze, tutaj kontrolowanego przez pole świadomości.

Daje możliwość bezpiecznego kontaktu z tą stroną samego siebie. Pozwala na kontrolę, na obserwację – co dzieje się w moich uczuciach czy nie ma tutaj tłoku, czy woda jest czysta i płynie się dobrze? Czy mam swobodę pływania a może czuję się ograniczony i stłamszony?

Jeśli wody w snach mają wiele sposobów przejawiania, woda w basenie przedstawia wody–uczucia poddane społecznym normom, wydane na krytykę i obserwację innych.

Brudny basen ukazuje związek, który spotka się z brakiem akceptacji ze strony otoczenia.

Basen z czystą wodą, w której pływasz swobodnie ukazuje czyste, uczciwe życie uczuciowe, symbolizuje pewien “luksus” jawnych, dających Ci radość, bezpieczeństwo i spełnienie uczuć.

Kąpać się w basenie pełnym dzieci – nerwowość, nieograniczona ilość możliwości i oczekiwań pola uczuciowego prowadzi do zamętu.

Basen nie musi mówić o uczuciach w związku, choć uczucia zazwyczaj są skondensowane właśnie na nim. Może wskazywać ogólny stan pola uczuciowego a już samo jego pojawienie się podpowiada, że może za bardzo ograniczyłeś pole uczuciowe, nie pozwalając sobie na wypłynięcie na szerokie wody i porządne zanurkowanie w głąb siebie.

Zwróć uwagę jak czujesz się przebywając w basenie. Widzieć siebie z przyjaciółmi jest dobrą oznaką, obserwujesz wtedy życie uczuciowe związane właśnie z nimi, jeśli dobrze się bawisz i czujesz swobodnie,oznacza po prostu, że tak się czujesz w towarzystwie tych ludzi.

Dobrze jest też kąpać się w basenie z ukochaną osobą, dzieckiem lub nieznajomą osobą, byleby nie było w nim tłoku, taki oniryczny basen wymaga czystych wód i nie dopuszcza tłoku, każda inna osoba obok Was oznacza energię-intruza, kogoś kto wpływa na Waszą wewnętrzną, uczuciową relację.